Country taneční skupina Matador

V říjnu 2004 se ve Štítině začala formovat skupina nadšenců, které oslovil plakát, oznamující, že bude probíhat ve společenském sále místní základní školy výuka „Country tanců“. Na první schůzku přišlo 14 zájemců, kteří chtěli najít a poznat to, co zvací plakát nabízel tj. dobou partu, přátelskou atmosféru a radost z pohybu. Skutečnost, že se stále scházíme již 4 roky (a je nás čím dál víc), svědčí o tom, že se naše očekávání v plné míře naplnilo.

Rovněž je sympatické, že při výuce tanců nejsou podmínkou páry. Větší část tanečníků tvoří ženy, mužů je bohužel méně.

Výuka country tanců probíhá vždy v období říjen až duben. Je vyplněna poctivým nácvikem nových tanců a rovněž jejich neustálým opakováním. Učíme se tzv. Line Dance a klasické Country tance, v plánu je také výuka Square Dance.
První veřejné vystoupení naší skupiny se uskutečnilo 12. února 2005 na „Valentýnském plese“ ve Štítině.

Od té doby jsme vystupovali již 18 krát a pomalu se dostáváme do podvědomí milovníků country v širokém okolí. Proto jsme se rozhodli naši skupinu pojmenovat a tak od 18. května 2007 nese jméno „MATADOR“ podle naší oblíbené písničky a tance. Naši identicitu určitě podporuje i jednotné, stylové oblečení tanečníků. Všude tam, kde vystupujeme, se rovněž můžeme pochlubit „klubovým praporem“. Dokladem naší činnosti je také kronika, kterou si vedeme od října 2004.
Z výše uvedeného je zřejmé, že country taneční skupina „MATADOR“ ze Štítiny má co nabídnout, a proto rádi mezi sebou uvítáme nové zájemce o dobrou partu, přátelskou atmosféru a radost z pohybu

country skupina
MATADOR


Aktualizováno 29. 9. 2008