Aktuality

Oznámení17. 10. 2017

Dne 18.10.2017 MUDr. Oldřich Víteček neordinuje.

Nabídka práce - DK111. 10. 2017

Stavební dělník - zobrazit

Prodejce stavebního materiálu - zobrazit

Správce e-shopu - zobrazit

Očkování proti chřipce27. 9. 2017

Praktický lékař MUDr. Oldřich Víteček zahájil očkování proti chřipce. Klientům nad 65 let a pacientům s onemocněním plic, srdce a diabetem hradí očkování zdravotní pojišťovna. Mladší 65 let a zdraví klienti si hradí očkování sami /150 Kč vakcína+100 Kč očkování/, po předložení potvrzení o zaplacení jim bude částka zdravotní pojišťovnou proplacena.

Nabídka20. 9. 2017

Firma Jiří Peřich PERAS z Velké Polomi nabízí občanům dodávku a montáž ekologického automatického kotle českého výrobce včetně vyřízení kotlíkové dotace. Dotaci za Vás tato firma vyřídí ZDARMA v případě realizace výměny kotle. Z kotlíkových dotací je možnost získat zpět až 80% způsobilých výdajů. Občané, kteří mají zájem o vyřízení kotlíkové dotace s následnou výměnou starého kotle za nový ekologický, nechť volají na číslo 732/332 910. Na tomto čísle jim budou zodpovězeny taktéž veškeré dotazy.

Poděkování14. 9. 2017

Na středeční trénink malých fotbalistů TJ Tatran Štítina zavítal člen štítinského obecního zastupitelstva a člen představenstva Hoštické akciové společnosti se sídlem ve Velkých Hošticích, pan Erich Kaluža. Důvodem jeho účasti na tréninku bylo předání sponzorského daru – dvou sad fotbalových dresů. Tyto dresy předal přímo do rukou těm, kteří je budou využívat při fotbalových zápasech.
Není to poprvé, kdy p.Erich Kaluža předal malým fotbalistům sponzorské dary. U příležitosti mistrovských utkání mužů to byly v minulosti 3x dvě sady dresů a 2x fotbalové míče.
Velice si vážíme přístupu p. Ericha Kaluže k mládežnické kopané u nás v Obci. Jsem rádi, že cestu mezi naše malé fotbalisty si již našel jeho vnuk Patrik. Předpokládáme, že brzo se zapoji i další vnuk Vašek. Na malého Františka, který se nedávno narodil, si budeme muset ještě nějaký čas počkat.
Asi nejlepší odměnou pro p.Ericha Kalužu po předání dresů bylo z úst malých fotbalistů jednotné hromové : D ě k u je m e.
 

Majitelé psů24. 4. 2017

Žádáme všechny majitele psů, aby si své miláčky zabezpečili proti jejich možnému úniku. Samovolný únik psa je považován za týrání zvířete. Majiteli, kterému pes utekl (jedná se o retrívra bílé barvy), hrozí v přestupkovém řízení pokuta až 10 000 Kč.

Před sušedovym zelený ořech29. 3. 2017

V sobotu 25.3.2017 se uskutečnil 17. ročník folklórního odpoledne "Před sušedovym zeleny ořech". FOTOGALERIE

Mše svaté8. 1. 2016

V kapli sv. Maří Magdalény ve Štítině budou mše svaté slouženy po celý rok 2017 vždy ve čtvrtek od 7:00 hodin.

Zájemci o odsloužení mše svaté kontaktujte paní Lýdii Kostřicovou 604 695 907.

Nový portál - Válečné hroby a pietní místa30. 3. 2010

V těchto dnech byly pro veřejnost zpřístupněny informace o válečných hrobech, které jsou součástí centrální evidence válečných hrobů vedené Ministerstvem obrany v souladu ze zákonem č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech.

Informace jsou dostupné z internetových stránek „Válečné hroby“.

Do problematiky evidence válečných hrobů lze ze stránky „Válečné hroby“ vstoupit prostřednictvím odkazu „Evidence VH“ umístěném na levém panelu obrazovky. 

V evidenci lze vyhledávat údaje o válečných hrobech v České republice (Hledání VH v ČR) i o českých válečných hrobech v zahraničí (Hledání VH v zahraničí).

Údaje lze vyhledávat jednak podle údajů o osobách pohřbených ve válečných hrobech nebo připomenutých na pietních místech (záložka - Hledání podle osobních údajů) a také podle údajů o válečných hrobech (záložka – Hledání podle údajů o VH).

K zobrazení všech válečných hrobů v terénu prostřednictvím mapy slouží odkaz „Mapa lokalit VH“. Pro zobrazení jednotlivých válečných hrobů v ČR prostřednictvím tohoto odkazu je nutné provést přiblížení (větší detail mapy) vybrané oblasti. Válečné hroby v zahraničí se na mapě zobrazují i v základním náhledu.

Kliknutím myší na symbol válečného hrobu zobrazeného v mapě lze zobrazit další související informace.

Součástí informací o válečném hrobu je jeho zobrazení na mapovém podkladu (pokud jsou známy údaje GPS), související fotodokumentace a e-mailový kontakt na osobu zodpovědnou za správnost a úplnost zobrazených údajů.