O obci

Demografické údaje

Štítina je samostatnou správní jednotkou s obecním úřadem a vlastním obecním zastupitelstvem. Patří do Moravskoslezského kraje. Obec byla v nedávné minulosti součástí okresu Opava, nyní je zařazena do správního obvodu Opava.
 

Status obec
ZUJ 510491
Kraj Moravskoslezský
Okres Opava
Historická země Slezsko
Katastrální výměra 3,02 km2
Nadmořská výška 238 m n.m.
Počet částí 1
Katastrální výměra 302 ha
Počet obyvatel 1287 (z toho 5 cizinců)
   ženy 659
   muži 627
Průměrný věk 40,77
Počet domů 370
Stavy k lednu 2021  

 

Ocenění

Ministerstvo pro místní rozvoj, Svaz měst a obcí, Spolek pro obnovu venkova udělují Modrou stuhu obci Štítina v soutěži "Vesnice roku 2002 v Programu obnovy venkova"

Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Moravskoslezský kraj, Krajská komise soutěže udělují Čestný diplom obci Štítina za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2004 v Programu obnovy venkova

Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj udělují v celostátním kole soutěže "Vesnice roku 2004 v Programu obnovy venkova" Diplom obci Štítina Moravskoslezský kraj - za 3. místo v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2004.

Ocenění obce

Znak a prapor obce Štítina

Rozhodnutím č. 99 předsedy poslanecké sněmovny parlamentu ČR, PdDr. Milana Uhdeho, byl obci Štítina v dubnu 1996 udělen prapor a znak.

Znak

Popis: v modrém štítě zlatý dole zahrocený kůl provázený stříbrnými buvolími rohy

znak a prapor obce ke stažení

Prapor

Popis: bílý list s modrým žerďovým línem sahajícím do středu vlajícího okraje. Na klínu středové žluté břevno široké jednu čtvrtinu šířky listu. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

obecní prapor

obecní znak

 

 

 


Aktualizováno 12. 1. 2022